Tyhle dcery se svým slavným matkám vůbec nepodobají. Mají ale svou vlastní krásu

Jejich maminky zná skoro celý svět. Jejich vlastní tváře ale zas tak známé nejsou a jen podle rodinné podoby by si je zřejmě přiřadil jen málokdo. Poznali byste, o čí dcery se jedná, kdybyste neznali jejich jméno?

Když přijde na genetiku, je to vlastně taková jedna velká loterie. Nikdo z nás neví, zda se mu narodí prakticky malý klon, který podobu s rodičem skutečně nezapře, nebo děťátko, které by si s vámi na první pohled nikdo nespojil. Pak ale třeba promluví hlasem podobným tomu vašemu, udělá vaši oblíbenou grimasu a nebo půjde ve vašich stopách ve své kariéře.

Genetika je složitá věc a toho, v čem se nám naši potomci mohou podobat, je celá řada. V případě těchto slavných matek a jejich dcer to sice není vzhled, rodinná pouta ale nejsou o nic slabší.

Ačkoli dívky slavné rysy nezdědily, přesto mají svou vlastní krásu. A to je právě výhoda “genetické loterie”. Díky ní máme v každé generaci úplně nové, krásné kombinace.

Příkladem za všechny může být světoznámá topmdelka Heidi Klum (46). Zatímco její nejstarší dcera Helene Boshoven Samuel přesdívaná Leni (15) je mamince neuvěřitelně podobná, mladší Lou Sulola Samuel (10) příliš matčiných rysů nezdědila. Přesto jsou to ale obě krásné mladé dívky a vztahům v rodině to nijak nebrání.

Galerie