Vyhledávání
Zemřela francouzská herečka Michèle Morgan! Podívejte se, jak zářila ve Smolařovi s Louisem de Funèsem

S Louisem de Funèsem a Jeanem Maraisem.
Zemřela francouzská herečka Michèle Morgan! Jedna z největších legend francouzského filmu dvacátého století oslavila v únoru 96 let. Byla hvězdou ve filmu Velké manévry z roku 1955 a řadě dalších snímků. Zahrála si i s Louisem de Funèsem.
“V nedožitých 97 letech se dnes ráno nejkrásnější oči kinematografie definitivně zavřely,” oznámila rodina. Využila přitom přezdívky, kterou na počest jejích výrazných očí začali před lety používat filmoví fanoušci Morganové. Rodina dodala, že pohřbena bude v pátek v Paříži.
Pařížanka, vlastním jménem Simone Renée Rousselová, se proslavila především ve filmech z 30. až 50. let. Patří k nim například snímky Nábřeží mlh, kde hrála po boku Jeana Gabina, Velké manévry a Pyšní, kde zazářila spolu s Gérardem Philipem, dále filmy Pastorální symfonie, Crime ne paie pas, Okamžik pravdy nebo Ztracená jednotka. Hrála do 90. let, tehdy především v televizních filmech.
Ve 36 letech zemřela herečka Hayden Panettiere. Hvězda seriálu Hrdinové nedávno vydala znepokojivé memoáry
Přečíst článek →V roce 1967 Morgan dekorovali Řádem umění a literatury, který uděluje francouzské ministerstvo kultury, v roce 1969 obdržela nejvyšší francouzské státní vyznamenání, řád Čestné legie, a při příležitosti 55. narozenin pak získala Řád za zásluhy. Herečka má také svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.
2Z poslední fotky zesnulé herečky Trachtenberg (†39) jde mráz po zádech. Bledá a pohublá, fanoušci se báli
3Hokejový útočník Johnny Gaudreau tragicky zemřel. Při nehodě zahynul i jeho bratr
4Díky bohu, že Meghan nepřijde, řekla prý královna. Nová biografie nenechá na vévodkyni nit suchou
(zdroj: ČTK / foto archiv Europe 1)




