Jan Hnízdil: Musí se zastavit v testování hon na zdravé lidi a vrátit zdravotnictví jeho původní poslání

9. října 2020·Články·Lenka Skrzeczkova

Jan Hnízdil (Foto: Frekvence 1)

Na koronavirus je mnoho pohledů. Většina populace je vystrašena k smrti, jiní ho úplně zlehčují a prostřední skupina se na věc dívá racionálním způsobem. Nárůst počtu nakažených touto nemocí nadále stoupá. Jak ale víme, že čísla opravdu odpovídají realitě a jsou nám roušky prospěšné nebo spíše škodí? Právě k tématům ohledně onemocnění covid-19 se pro Frekvenci 1 vyjádřil lékař Jan Hnízdil.

Lékař Jan Hnízdil spolu s ostatními lékařskými odborníky sepsal v září petici. Ta je určena vládě, parlamentu, médiím a obsahuje poznatky a požadavky na koronavirovou krizi. “Myslím si, že žijeme ve svobodné zemi. Máme svobodu slova, petiční právo a my jsme se s kolegy rozhodli dát svoje znepokojení kultivovaným způsobem najevo,”  řekl Hnízdil. Ve výzvě požadují, aby vláda občany uklidnila, přestala je strašit nepravdivými údaji a upustila od restriktivních opatření a nesmyslného testování bezpříznakových lidí. Také povinné nošení roušek by se mělo zavést jen tam, kde je to opravdu nezbytné. “Na petici jsme pracovali nesmírně dlouho, podílelo se na ní mnoho doktorů, včetně virologů. Není to otázka pochopitelně stomatologa nebo psychiatra. My jsme to konzultovali a vycházeli jsme z odborných posudků, materiálu, takže my si stojíme za každou větou za každým slovem,” dodal lékař.

Ministerstvu zdravotnictví se toto vyjádření nelíbilo a vyzvalo Hnízdila a spol, aby se k této problematice už nevyjadřovali. “Jednak je to naše občanské právo, dát slušně najevo svůj názor a jednak všichni pracujeme ve zdravotnictví, tak my to vnímáme i jako svoji profesnípovinnost,” uvedl lékař. Právě reakce některých vysokých představitelů ho zaskočila. “Zaskočila mě ta obrovská, agresivní, útočná odveta ze strany pana prezidenta, plukovníka Prymuly, prezidenta lékařské komory a Asociace děkanů lékařských fakult, popisuje. Do teď nikdo s vyjmenovaných na výzvy nereaguje a na otázky pana Hnízdila neodpovídá.

V petici stojí, že vláda zásadně manipuluje s fakty a dochází k zmatení pojmů. “Není pravda, že máme 4 500 nakažených,” řekl Hnízdil. “My máme tisíce pozitivně testovaných, ale to neznamená, že je ten člověk nemocný. Ten člověk nemusí být ani nakažlivý,” dodává. Podle doktora je to hon na zdravé lidi a pozitivita testu vypovídá pouze o tom, že v jeho těle je vir. “Může tam být jenom částečka viru. Ten člověk může být úplně zdravý, ale automaticky je zařazen do statistiky nakažených aniž by ho viděl dále doktor,” doplnil lékař. To pak vidíme například ve velkém nárůstu počtu nakažených. Podle Hnízdila, by tito nakažení lidé měli být dále vyšetřeni svým lékařem, měly by být provedeny další testy a následně by se doložilo, zda osoba je skutečně nemocná. “Nikdy v historii se netestovalo, tak obrovským způsobem na jeden virus a tím, že se hodně testuje, tak je hodně pozitivních, a čím víc je pozitivních, tím pádnější argument je proto ty lidi vyděsit a něco jim zakázat. Kopeme si tím vlastně hrob, čím víc testujeme, tím víc jsme nemocní nebo nebezpeční,” dodal.

Co se týče úmrtnosti, tak čísla podle Hnízdila realitě také neodpovídají. “Dotazovali jsme se ministerstva, kolik lidí zemřelo za celé to období výlučně na covid, A oni mi odpověděli, že takovou informaci nemají,”  popsal odpověď. V nemocnici leží vždy těžce nemocní lidé a jelikož jsou většina ihned otestována na covid, tak při úmrtí jsou automaticky zařazeni do mrtvého seznamu infikovaných covidem. “Nikdo nedoložil, že ti lidé umírají současně s tím, že jejich hlavní onemocnění je onkologické, autoimunitní, jakékoli jiné těžké nemoci, u většiny z nich je prostě ta pozitivita a to je jenom taková třešnička na dortu, která se výborně hodí pro tu mediální prezentaci,” dodal lékař. Celkově podle Hnízdila mají všechny ty čísla nulovou informační hodnotu.

Jan Hnízdil ale není odpůrce roušek. “Myslím si, že je pro člověka důležitá, pokud je nakažený,” uvedl. “Ale plošně nasadit roušku celé populaci, všem zdravým lidem, to je naprosto zvrácené,” doplnil. V roušce je totiž během užívání velké množství bakterií. “Ti lidé to zpětně vdechují a mají z toho dýchací potíže, infekční, kožní, alergické,” popisuje lékař.

Z okolí je zde obrovský tlak na samotnou vakcínu. “Je to taková dělostřelecká příprava na to, aby mohla být nasazena vakcína velice rychle, která je nevyzkoušená a nežádoucí účinky netušíme,” řekl Hnízdil. Dokonce se objevila informace, že výrobce nebude ručit za nežádoucí účinky. “Za ně prý bude ručit ten, kdo tu vakcínu aplikuje,” popsal. Má být dodáno 3,5 milionu vakcín z toho v první fázi má být naočkováno jeden a půl milionů lidí. “Jedna vakcína bude stát 9 000 korun a to se pohybuje v řádu 30 miliard korun, to je skutečně byznys,” doplnil Hnízdil.

Otázkou zůstává, kdy toto toto všechno skončí, samotný vir totiž nikdy nezmizí. “Musí se zastavit hon na zdravé lidi v testování a vrátit zdravotnictví jeho původní poslání, což je péče o nemocné lidi. Zdravotnictví tady není od toho, aby odchytávalo zdravé lidi na ulici, testovalo je, dělalo z nich marody, zakazovalo jim zpívat, chodit do kostela, chodit na koncerty. Skutečně tady se to zdravotnictví úplně vymklo z ruky a chopili se toho tady podivní důstojníci a politici a to nemá s odborností vůbec nic společného,” dodal Hnízdil.


Články - další články

Doporučujeme