Legendární film Kleopatra se dočká nové verze

19. října 2020·Články·Lenka Skrzeczkova

Gal Gadot – Wonder Women 1984 (Foto: ČSFD)

Legendární snímek z 60. let, Kleopatra, dostane zbrusunový kabát. V celovečerním filmu se hlavní role ujme izraelská herečka Gal Gadot, která hrála například ve Wonder Women. Informoval o tom server Novinky.cz.

Film bude režírovat Patty Jenkinsová a scénáře se ujme Laeta Kalogridis, která se podílela například na snímcích Alexander Olivera Stona a Prokletý ostrov Martina Scorseseho. Už v minulosti se o nové Kleopatře mluvilo, ale nikdo se do tohoto drahého filmu nechtěl pouštět.

V minulosti se spekulovalo o tom, že by se hlavní role mohla ujmout Angelina Jolie a možnými režiséry byli James Cameron, Denis Villeneuve a David Fincher. Nakonec Kleopatru ztvární Gal Gadot, která nedávno dotočila snímek Wonder Women 1984. Bohužel premiéra se kvůli pandemii již několik měsíců odkládá.

Původní film televize reprízují dodnes. Předlohou byla kniha The Life and Times of Cleopatra od Carlo Maria Franzero. Výsledný snímek byl předražený, stál přes 40 milionů dolarů. Z toho důvodu se filmové studio 20th Century Fox dostalo do finanční tísně. Také měl neobvyklou délku 248 minut, postupně byl ale zkrácen na přijatelných 194 minut.

Hlavní role ztvárnili Elizabeth Taylor, Richard Burton a Rex Harrison. Premiéra se konala 12. června 1963. Film byl devětkrát nominován na Oscara. Sošku pak získal za nejlepší barevnou výpravu, kameru, kostýmy a vizuální efekty.

 

Co na to Jan Kraus?

Články - další články