Máme pro vás 6 tipů, jak si ochránit příjmy

Životní pojistka má v první řadě chránit před dlouhodobým nebo dokonce trvalým výpadkem příjmu. V reálu však lidé stále přeceňuji „nevýznamná“ rizika, jako je zlomená ruka, na úkor velkých karambolů – invalidity nebo úmrtí. Proto zapomeňte na podvrtnuté kotníky a chraňte se před riziky, která vás můžou připravit doslova o vše!

 1. Tip: Živitelé rodin jsou klíčoví
  Životní pojištění by si měl sjednat zejména člověk s hypotékou nebo živitel rodiny, na jehož příjmu je závislých více lidí. Naopak pro ty, co žijí sami, jsou již starší a mají našetřeno, není životní pojištění prioritou.

Máte hypotéku? Nejvyšší čas sjednat si životní pojištění.

 1. Tip: Na drobné úrazy s rezervou
  Na zlomenou nohu či přetrhané vazy by vám měla stačit finanční rezerva, z níž těch pár týdnů strávených doma „utáhnete“.
 2. Tip: Pozor na závažné nemoci a těžké úrazy
  Zato pojištění dlouhodobé pracovní neschopnosti, invalidity a úmrtí je základ, protože zasáhnou do rodinného rozpočtu nejvíce. Pojistěte se nejen před dopadem úrazu, ale hlavně nemocí!

Zabezpečte svou rodinu proti nepřízni osudu. Poradíme vám, jak.

 1. Tip: Ohlídejte si výši pojistných částek
  Věděli jste, že pojistné částky by se měly pohybovat v řádech milionů? Musí vám totiž vystačit i na několikaleté dorovnání příjmů a případné jednorázové výdaje, jako je úprava bydlení apod.
 2. Tip: Kolik to bude stát?
  Platba za správně nastavené životní pojištění se pohybuje do 5 procent čistého příjmu pojištěného. Obvykle činí asi tisícovku měsíčně.
 3. Tip: Posviťte si na výluky
  Výluky jsou situace, za kterých pojišťovna nemusí plnit. Číst všechna písmenka v pojistných podmínkách je náročné, ale zrovna v případě výluk se to vyplatí několikanásobně. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením.