Multivitaminy jsou ztráta peněz a tvoří jen drahou moč. 5 tipů, jak dodat tělu živiny přirozeně

5. dubna 2020·Články·Redakce

Vitaminy jsou užitečné při léčbě konkrétních stavů, kdy tělu některý z vitaminů chybí. Většina lidí, kteří polykají multivitaminy, má ale díky nim jen velmi drahou moč, poznamenal prezident Australského lékařského svazu (AMA) Michael Gannon.

Podle docenta Kena Harveyho z katedry epidemiologie a preventivní medicíny z Univerzity Monash v Melbourne existuje velmi málo důkazů, které by naznačovaly, že multivitaminy skutečně fungují. Kupovat multivitaminy tedy prospívá hlavně společnostem, které je vyrábějí, protože jim zvyšují zisky, pro průměrné Australany ale jejich konzumace nepředstavuje žádný přínos.

“Potřebujete hlavně dobrou stravu. Peníze za multivitaminy jen vymočíte do záchodové mísy,” řekl Harvey.

Svaz AMA se však obává, že mnohé produkty – jako jsou například Bachovy bylinky či kapky – dostávají legitimní status čistě proto, že se prodávají v lékárnách. Navzdory tomu, že chybějí důkazy o jejich účinnosti.

Je známo, že kyselina listová hraje důležitou roli v těhotenství, a železo se předepisuje lidem trpícím anémií, ale multivitaminy pokládá většina lékařů za vyhazování peněz. Vitamíny přitom tělu můžete dodat přirozeně.

1. Jezte dostatek ovoce a zeleniny, luštěnin, kysaných mléčných produktů, kvalitního libového masa a ryb.

2. Jeden pomeranč denně pokryje téměř celou doporučenou dávku vitamínu C.

3. Vitamín D doplníte ideálně pobytem na slunci po dobu 30 až 50 minut před desátou ranní a po patnácté hodině odpolední. Najdeme ho v tučných rybách jako je losos, kapr či zubáč. Dále v červeném mase, ve žloutcích, mléku, kokose a houbách.

4. Jezte hořkou čokoládu, pokud je v ní obsah kakaa od 70% do 99%. Navíc podle odborníků, pravá hořká čokoláda v sobě obsahuje i minerální látky, antioxidanty nebo dokonce serotonin, hormon radosti.

5. Abyste doplnili potřebný vitamín E, jezte ořechy, avokádo, rostlinný olej, pšeničné klíčky a máslo.

Zdroj: ČTK/ Petra Stěhulová

Články - další články