Nejvíc hlasů na Slavíkovi měl Ortel, Kabáti byli až druzí! Pořadatel zveřejnil NEUPRAVENÉ VÝSLEDKY

Nejvíc hlasů na Slavíkovi měl Ortel, Kabáti byli až druzí! Pořadatel zveřejnil NEUPRAVENÉ VÝSLEDKY
29. listopadu 2017·Redakce

Kontroverzní kapela Ortel získala v letošní anketě Český slavík nejvíce hlasů v kategorii skupin. O více než 5000 hlasů méně získal Kabát. Oznámila to ve středu pořadatelská agentura Musica Bohemica, která s poukazem na porušení pravidel fair play označila za vítěze Kabát, zatímco Ortelu připsala body z loňského ročníku a uvedla ho na druhém místě.

Upravené výsledky však organizátor soutěže měnit nehodlá. Při započítání všech zaslaných hlasů by se změnilo pořadí i v kategorii zpěváků – vítězem by zůstal Karel Gott, ale druhý by skončil Tomáš Ortel a až třetí Michal David, který si na sobotním slavnostním vyhlašování přišel pro stříbrného slavíka.

Kabát se v pondělí rozhodl Zlatého slavíka vrátit. Také David ve středu oznámil, že pořadatelům vrací stříbrnou trofej a vyzvedne si místo ní bronzovou, která mu podle skutečných hlasů přísluší.

Podle výsledků, které ve středu Musica Bohemica zveřejnila, skupina Ortel získala v kategorii skupin 36.146 bodů, Kabát měl 31.072 bodů. V kategorii zpěváků měl nejvíc hlasů – 40.529 – Gott, na druhé místo by se však dostal Ortel, který obdržel 31.086 hlasů. Davidovi dalo hlas 17. 993 fanoušků. “Tomáš Ortel má přibližně dvakrát tolik hlasů než já, a tím pádem mu náleží stříbrný slavík a mě bronzový,” řekl ČTK David.

Podle vyjádření ředitele agentury Musica Bohemica Jaroslava Těšínského pořadatel na jedné straně chápe za dané situace postoj skupiny Kabát i Michala Davida, na druhé straně ale trvá na svém rozhodnutí, že byla porušena pravidla hlasování, zásah byl oprávněný a na zveřejněných výsledcích nebude nic měnit.

Zdroj: ČTK

🔥 Právě nejčtenější v kategorii Články