Pojeďte na výlet s Frekvencí 1! Máme pro Vás tip na víkend nebo volný den, který si můžete užít u nás doma

Zveme Vás na český Grand Canyon. Je to místo, které budete znát z filmů Limonádový Joe, Akumulátor nebo Malá mořská víla. Vápencové lomy Velká a Malá Amerika najdete ve Středních Čechách. Poznáte krásy Českého krasu a rozhodně to ten samý den stihnete i na Karlštejn.

Velká Amerika je vlastně vápencový zatopený lom. Je asi 800 m dlouhý, 200 m široký a až 100 metrů hluboký. I když jeho krásná jezírka lákají ke koupání, pokochejte se raději jenom pohledem, koupání je tu zakázáno. Slibujeme ale, že ten pohled za výlet stojí.

Velká Amerika je podzemními štolami propojena s Malou Amerikou, o něco menším lomem. Budete si tu připadat jako na divokém Západě – příroda se tady opravdu snažila a vyčarovala neskutečně krásnou krajinu. A víte, které zvířátko to tady má nejraději? Jsou to netopýři, kteří tu mají největší zimoviště ve středních Čechách.

Oblast kolem lomů na Americe je opředena spoustou pověstí a legend. Ta nejstrašidelnější vypráví o přízraku z dob druhé světové války. Údajný Hans Hagen se tu vynořuje ze štol a znovu se v nich beze stopy ztrácí. Může prý za záhadná zmizení.

Vy raději zmizte do informačního centra v nedalekém Karlštejně. Najdete tu Malé pevnostní muzeum československého opevnění z roku 1937. Po všech zážitcích z Velké i Malé Ameriky si tu můžete dát něco na zub ve stylové kavárně a posedět na zahrádce.

Lomy Amerika, to je prostě výlet na divoký západ kousíček od Prahy. Staré lomy a jejich zatopená dna, labyrinty podzemních štol přitahují trampy, jeskyňáře, potápěče a vlastně všechny dobrodruhy. Přidejte se k nim taky.

Na výlet si nezapomeňte sbalit dobrou svačinu, abyste po cestě měli čím doplnit energii. My doporučujeme ovesné sušenky Emco, které budou chutnat celé rodině. Na výběr je z čokoládových, oříškových, kokosových, jablečných a borůvkových. Balení se 6 sušenkami se snadno vejde do batůžku, posilní a příjemně zasytí.

Galerie