Radost ve Springfieldu, Simpsonovi slaví 30 let! Kdo se v seriálu neobjevil, jako by nebyl

18. dubna 2017·Články·Redakce

Simpsonovi (Foto: ČSFD)

Rozplynou se mraky a za zvuku známé úvodní melodie se objeví jméno slavné rodinky. A pak už píše zlobivý Bart křídou na tabuli větu, kterou dostal opsat několikrát za trest. Fráze "Už nikdy nebudu..." končila snad už všemi možnými způsoby, Bart je totiž nejzlobivější žák široko daleko. To jeho sestra Líza je jiného ražení - vždy připravená jedničkářka dělá rodičům radost. Typická sourozenecká dvojce. Americká animovaná rodinka - Simpsonovi slaví narozeniny!

První dvouminutový skeč se Simpsonovými – rodině Homera a Marge Simpsonových a dětech Bartovi, Lise a Maggie – byl vysílán před třiceti lety, 19. dubna 1987, v Show Tracey Ullmanové. Skeč si ihned získal takovou popularitu, že se vedení studia Fox rozhodlo věnovat jim hlavní vysílací čas. Animovaný seriál Simpsonovi se pak začal vysílat 17. prosince 1989.

Seriál vytvořil režisér Matt Groening, jenž má na kontě další úspěšné seriály, třeba Futuramu. Tento nejdéle vysílaný animovaný seriál v historii americké televize běží již 28. sezonu a stal se doslova ikonou americké kultury. V roce 2006 byl uveden do kin celovečerní film Simpsonovi.

V seriálu se objevila i řada slavných osobností – Bono Vox, Tony Blair, Paul McCartney, J. K. Rowlingová, Rolling Stones, Elton John, Britney Spearsová, tenisové duo sester Williamsových. Z hudebních skupin pak Aerosmith, Red Hot Chilli Peppers, Green Day či Coldplay. Nejen v zábavní branži se ostatně už dávno vžilo heslo: “Kdo se neobjevil v Simpsonových, jako by nebyl.” Před pěti lety se v 500. dílu seriálu objevil i kontroverzní spoluzakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange.

Zdroj: ČTK

Články - další články