Střelba v pařížské ulici Champs-Élysées: Zemřel policista a útočník! VIDEO

Z pařížské třídy Champs-Élysées byla ve čtvrtek večer ohlášena střelba, při které přišli o život nejméně dva lidé: policista a útočník. Podle pařížské policie, kterou citují francouzská média, šlo s největší pravděpodobností o teroristický čin, na kterém se podíleli nejméně dva útočníci. Jeden z nich je podle listu Le Parisien na útěku; podle neoficiálních policejních zpráv do Paříže dorazil vlakem z Belgie. "Okolnosti pařížského útoku ukazují na teroristický čin," řekl později prezident François Hollande. Na pátek svolal mimořádnou bezpečnostní schůzku vlády.

Dva policisté byli při střelbě vážně zraněni, uvedlo ministerstvo vnitra. Potvrdilo jednoho mrtvého policistu, zároveň ale popřelo zprávy některých médií, že mrtví z policejních řad jsou dva.

Vyšetřování incidentu převzalo protiteroristické oddělení pařížské prokuratury. Zabitý útočník byl podle Reuters policii z minulosti znám a bezpečnostní složky nyní prohledávají jeho bydliště.

Pařížská policejní prefektura na twitteru vyzvala, aby se lidé třídě Champs-Élysées a jejímu okolí vyhnuli. Nad místem střelby přelétává vrtulník, uvedla agentura Reuters.

Pařížská policejní prefektura na twitteru vyzvala, aby se lidé třídě Champs-Élysées a jejímu okolí vyhnuli. Stanice metra, která se nachází uprostřed bulváru, byla uzavřena. Policie podle záběrů televizní stanice France 24 blokuje také velkou část třídy, kam se sjelo mnoho policejních aut.

 

Krátce po incidentu se ozvala střelba na místě nepříliš vzdáleném od Champs-Élysées, uvedla agentura Reuters. Podrobnosti však zatím nejsou známy. V prezidentském paláci podle francouzských médií mimořádně zasedají prezident Francois Hollande, premiér Bernard Cazeneuve a jejich nejbližší spolupracovníci.

Policejní odbory podle Reuters na twitteru uvedly, že policista byl zastřelen v autě, které čekalo na zelenou. Útočník byl podle nich ve voze, který projížděl okolo, a policisty si jako terč zvolil záměrně.

K incidentu došlo tři dny před nedělním prvním kolem francouzských prezidentských voleb, jejichž zásadním tématem je bezpečnost a teroristická hrozba. V celé Francii platí zpřísněná bezpečnostní opatření.

 

Zdroj: ČTK