VIDEO: Profesorka (†81) zemřela přímo během živého vysílání

Indická profesorka Rita Jitendra (†81) si pro svůj odchod ze světa, řečeno s nadsázkou, vybrala skutečně nevšední okolnosti. Zemřela totiž uprostřed živého vysílání, když v pořadu Good Morning (Dobré ráno) na stanici J&K TV mluvila o své práci. Netradičním odchodem si přitom splnila poslední přání, jelikož se dříve vyjádřila v tom smyslu, že by se jí právě takovýto skon zamlouval.

Rozhovor s uznávanou akademičkou vedl moderátor Zahid Mukhtar. Zpočátku všechno vypadalo jako běžný vysílací den, pak ovšem profesorka přestala mluvit a začala škytat. Zcela náhle zvrátila hlavu, ztratila vědomí a několikrát zachroptěla.

Redakce vysílání okamžitě místo pořadu pustila dokument z archivu a profesorku převezla do nemocnice. Po příjezdu ji už však pouze prohlásili za mrtvou. Příčinou byla srdeční příhoda a dušení.

Zaměstnanec televize Hafiza Muzaffar se přitom svěřil s něčím neobvyklým. Když ji prý ráno vezl do studia, mluvila o bývalém indickém prezidentovi Abdulu Kalámovi. Ten naposledy vydechl v roce 2015 přímo během vysokoškolské přednášky před zraky studentů.

“Paní Jitendra říkala, že i ona by chtěla naposledy vydechnout při práci. A to se jí vlastně splnilo,“ uvedl pro indickou mutaci listu The Telegraph.

Na poslední chvíle profesorky během rozhovoru pro indickou televizi se můžete podívat na videu. Varování! Video není vhodné pro děti a slabší povahy.