Voda má větší hodnotu, než si zatím myslíme

12. listopadu 2018··Josefína Kováčová

Lidské tělo je z 60 % tvořeno vodou a i naše kosti obsahují 30 % vody. Zjednodušeně řečeno je voda pro náš život základem existence. Když vidíme vysychající koryta řek a prázdné nádrže po parném létě, uvědomíme si její význam o to více. Je proto logické, že investování do společností, které řeší problémy s vodou, může být zajímavou příležitostí.

Jen za posledních 40 let se počet lidí zdvojnásobil a spotřeba vody se znásobila dokonce čtyřikrát. Není těžké odhalit důvod tohoto značně nepoměrného růstu. Vždyť jen na výrobu jednoho litru piva se spotřebuje 269 litrů čisté vody. Na produkci jednoho kilogramu hovězího masa je to dokonce 15 400 litrů. V roce 2025 by takřka dvě třetiny lidí měli žít v lokalitách postižených nedostatkem vody. Voda jako taková se zkrátka stává čím dál vzácnější a strategičtější komoditou. Už dnes je někde cennější než ropa.

I vy můžete vydělat na vodě

Na fenomén nedostatku vody a klesajících zásob této strategické komodity reagovala i společnost Amundi Czech Republic. Ve spolupráci s Komerční bankou představila fond KBI Water Fund. Jedná se o unikátní fond zaměřený právě na potenciálně velmi výnosnou oblast vody a vodního hospodářství. Prozíraví investoři mohou na nedostatku vody vydělat.

Pro více informací se můžete obrátit na jakoukoli pobočku Komerční banky, využít bezplatné infolinky 800 111 166 nebo navštívit webové stránky www.amundi-kb.cz.

Společnost Amundi je největším správcem aktiv v Evropě (1,46 bilionu eur k 30. 6. 2018).

- další články