Pražské služby baví internet! Jejich pracovníci geniálně napodobují slavné snímky

Český internet v posledních dnech ovládla nečekaná hvězda. Staly se jí totiž Pražské služby, jejichž zaměstnanci v oranžových stejnokrojích velmi zdařile kopírují slavné fotografie. Za počátkem vtipné série přitom původně stála úplná náhoda.

Nečekanou pozornost k sobě nedávno přitáhly Pražské služby. Na jejich sociálních sítích se totiž objevily snímky, které velmi zdařile a především vtipně napodobují ikonické fotografie 20. století přímo v terénu pražských ulic.

Jako první byla v únoru zveřejněna momentka na přechodu, která nápadně připomíná slavný záběr kapely The Beatles v Abby Road. “Fotografie inspirovaná The Beatles vznikla na žižkovském přechodě spontánně během zimní údržby komunikací,” uvedl mluvčí Pražských služeb Radim Mana pro server Aktuálně.cz.

“Při procházení balíčku jsem na snímek narazil. Analogie se slavnou fotkou z Abbey Road byla zřejmá a nevyužít ji samostatně pro naše sociální sítě s humorným textem, tak to by byl marketingový hřích,” svěřil se Mana deníku Blesk.

Jeho slova se potvrdila a příspěvek zafungoval velmi dobře. Pražské služby obdržely spoustu pobavených a pochvalných reakcí a rozhodly se proto v nápadu pokračovat. “Na sociálních sítích sázíme na humor. Věříme, že se nám to daří a je to správná cesta,” dodal mluvčí.

Galerie