7 největších mýtů o podprsenkách

Tak malý kousek oblečení a panuje kolem něj několik pevně zakořeněných mýtů. Je čas, podívat se podprsence na zoubek. Nebo na zapínání?

Pánové si asi jen těžko představí, že nosit podprsenku není vůbec jednoduché. Už jen najít tu správně padnoucí je velká výzva! Navíc tenhle kousek prádla potřebuje i správnou péči. Kolem ženských prsou a podprsenek panuje tolik nesmyslných “pravd”, že je na čase je vyvrátit. 

Spát v podprsence není zdravé

To je nesmysl. Odborníci nikdy nepotvrdili že by spaní v podprsence bylo škodlivé zdraví. Může to být jen nepohodlné.

Spaní v podprsence udržuje prsa pevná

Tak to je stejný nesmysl, jako ten výše. Podprsenka ve spánku nijak neovlivní DNA, takže to fakt není žádný zázračný prostředek proti povislým ňadrům. Dobře padnoucí podprsenka pomůže prsa hezky zformovat. Ale není to prevence proti zákonům gravitace a stárnutí. 

Intenzivní trénink zaručí pevná prsa

Ano i ne. Záleží na druhu pohybu. Prsa se skládají z tukové tkáně a ta se opravdu vytrénovat nedá. Co ale cvičení dokáže, to je zpevnění prsních svalů pod tukovou tkání. Cviky na prsní svaly mohou opticky vzhled prsou vylepšit. 

Kdy je čas na vyprání

Tady se názory různí. Některé ženy perou podprsenku 1x týdně, jiné doporučují frekvenci maximálně 2x měsíčně. A co je správně? Podprsenka se nemusí prát po jednom nošení, ale záleží na hygieně a životním stylu nositelky. Kdo se potí, pere častěji. To platí zejména pro podprsenky na sport. U jemného krajkového prádla postačí přeprání po 3 – 4 nošeních. 

Podprsenky se perou v prášku na vlnu

Úkol přípravku na vlnu?  Zjemnit ji a učinit poddajnější. To ale podprsenky nepotřebují. Mají naopak zůstat pevné a v původním tvaru. Postačí je tedy prát v běžném jemnějším pracím prostředku, který šetří barvu i vlákna. 

V pračce se podprsenka zničí

Tuto zkušenost má spousta z nás. Pračky prostě podprsenky ničí. Jenže prát každou v ruce, to nás taky nebaví. Co s tím? Používejte správný prací prostředek, podprsenku dávejte do pračky v textilním sáčku na prádlo, nedávejte ji do přeplněného bubnu a po vyprání ji nechte uschnout na vzduchu, nikoli v sušičce. Tak vydrží i jemné prádlo poměrně dlouho bez ztráty květinky. 

Velikosti podprsenek jsou stejné

Nejsou! Výrobci jsou fakt miláčci, ale každý to má jinak. Takže pokud u jedné oděvní značky kupujete velikost 75A, může to být u jiné třeba 80B. To, jestli podprsenka padne, záleží také na jejím střihu a tvaru košíčků.

 

Pánové, omlouváme se za čistě dámské téma, ale trochu vzdělání nikomu neškodí. Slibujeme, že se příště budeme zabývat trenýrkami, slipy a boxerkami. 

VZTAHY: 10 tipů, jak si udržet šťastné manželství. Děláte to?

VIDEO: Tenista Rafael Nadal v reklamě na spodní prádlo! Mrkněte se