Dámský klub se ptá: Trápí vás kamery na pracovišti?

Kamery na pracovištích se začínají stále víc rozmáhat. Může za to i větší dostupnost monitorovacích zařízení. Je ale v pravomoci zaměstnavatelů instalovat kamery tam, kde se jim zlíbí? Dnes to probereme v Dámském klubu.

Zákon hovoří jasně

Zaměstnavatel má nárok umístit kamery na pracoviště, ale musí přitom respektovat právo zaměstnanců na soukromí a k instalaci kamer musí mít závažný důvod. Odstavec 2 paragrafu 316 zákoníku práce mluví zcela jasně o tom, že zaměstnavatel nesmí bez závažného důvodu, která spočívá ve zvláštní povaze jeho činnosti narušovat soukromí zaměstnance. Toto nařízení se týká nejen prostoru samotného pracoviště, ale také veřejných prostor.

Společná dohoda

Mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem by mělo být v této věci jasno. Zaměstnavatel musí svůj záměr zaměstnavateli nejen oznámit, ale především, zdůvodnit. Pokud jste sledováni kamerou a i přesto se domníváte, že se jedná o nelegální záležitost, můžete se obrátit na na inspektorát práce. Ten dohlíží na dodržování pracovněprávních předpisů. Legálnost kamerového systému také může posoudit Úřad pro ochranu osobních údajů.

A jak se líbí kamery na pracovišti moderátorkám Dámského klubu?

Markéta: Trápí mě kamery všude, kromě televize. Soukromí je soukromí 🙂 Nepracuji tam, kde by mě sledovali.

Aneta: Kašlu na ně, stejně nás pořád někdo někde sleduje. Ale kamery na wc, sprchách či v šatnách jsou úchylárna. Ale zase kdyby se vám tam něco stalo, máte záznam a důkaz. Takže někdy se hodí. Jako třeba mně by se bývaly hodily kamery ve střižně v televizi, když na mě kolega vytasil své přirození a obtěžoval mě. A pak to celé popřel a já neměla důkaz. 

Máte zajímavou zkušenost s kamerovými systémy? Podělte se s námi. Už dnes mezi 16. a 17. hodinou na Frekvenci 1.