Narodil se jí slepý syn. Založila neziskovou organizaci, kde pomáhá ostatním rodinám

29. června 2021·Životní styl·Lenka Skrzeczkova

Ilustrační foto. (Zdroj: Shutterstock)

Alison Clougherty měla bezproblémové těhotenství. Bohužel porod byl komplikovaný a syn Finn oslepl na obě oči. Proto se rozhodla založit neziskovou organizaci, která pomáhá nevidomým dětem.

V roce 2017 porodila Alison chlapečka jménem Finn. Po komplikovaném porodu ležel syn chvíli v ikubátoru, vše se ale zdálo v pořádku. Pár hodin před propuštěním lékaři oznámili, že Finn má za okem menší množství krve, nejspíš z náročného porodu. Mělo se to vstřebat samo, jen jsme museli chodit na kontroly k oftalmologovi,” popsala matka.

Bohužel krev za okem nezmizela a Finn musel na další vyšetření. Nakonec se ukázalo, že je chlapec slepý na obě oči. V naději na zlepšení podstoupil operaci, která nepomohla. Lékaři mi řekli, že děti, jako je Finn, jsou většinou upoutané na specializovaných odděleních. Vlastně naznačovali, že ze života mít nic nebude,” dodala Alison.

Maminka se ale nevzdala a začala hledat odborníky sama, protože chtěla svému synovi dopřát šťastný život. “Opravdu je málo lidí, kteří umí se slepými zacházet. Nakonec jsme ale našli někoho, kdo nám řekl, co dál,” doplnila.

To ji také dovedlo k rozhodnutí založit neziskovou organizaci, která má za úkol pomáhat rodinám s nevidomými dětmi. Naučila se Braillovo písmo a je odhodlaná pomoci nejen svému synovi, ale také ostatním dětem a bezmocným rodičům.

Životní styl - další články

Doporučujeme