Zájezdy k moři zlevnily o polovinu!

Doba letních prázdnin je za námi, ale čas dovolených strávených u moře zdaleka nekončí. Navíc když jsou o tolik levnější. V září se cestuje za sluníčkem do Itálie, Chorvatska a Řecka. V říjnu pak do Turecka, Egypta i Spojených Arabských Emirátů.

Za pět minut dvanáct

Pokud máte dovolenou a plánujete si užívat Jaderského moře, máte na to už jen několik dní. Počasí se tam rychle kazí. „V destinacích jižní Evropy je počasí už nejisté, večery jsou chladné a moře taky nedosahuje takových teplot, jaké turisté žádají,“ řekla Frekvenci 1 mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, Kateřina Petříčková. Podle meteoroložky Dagmar Honsové je do Itálie nebo Chorvatska ideální vyrazit nejpozději příští týden.

Předpověď na 38.týden

Do konce tohoto týdne nad Itálií a Chorvatskem očekávejte víc oblačnosti a dešťových přeháněk s teplotami do 25 st.C. V dalších částech Evropy by mělo být slunečno do 26 st.C. Nejvyšší teploty tradičně naměříme nad Španělskem, tam se v odpoledních maximech vyšplhají až na 31 stupňů.   

Kam odjet

Ve středu Evropy se příroda pomalu chystá na podzim. Cestujte za teplem a odpočinkem rozhodně do Egypta, Turecka, Tunisu, Maroka, na Kapverdské ostrovy nebo Spojených Arabských Emirátů. Tady všude se rozhodně prohřejete, kdo má rád 40 stupňová vedra jsou například Emiráty zárukou.