Zatočte s obezitou!

Průzkumy odhalily, že každý druhý Čech trpí nadváhou či obezitou. Projekt Česko se hýbe, který právě odstartoval po celé republice, učí rodiče s dětmi správnému a pravidelnému pohybu.

Dny fitness

Ve fitness centrech, které se zapojily do této akce, můžete zdarma cvičit pod dohledem kvalifikovaného lektora. Dostanete rady, jak správně cvičit s ohledem na svoji (nad)váhu a stavbu těla.

„Naším cílem je v lidech zakořenit myšlenku pravidelné a přiměřené fyzické aktivity. Nastartovat tak proces ozdravení tloustnoucí české populace, která v nedávném celosvětovém průzkumu obezity skončila na alarmujícím devátém místě,“  říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz

Dětské dny

Projekt myslí také na  děti. Doba mobilních telefonů, tabletů a počítačů omezuje děti v pravidelném pohybu. Místo toho, aby děti pobíhaly venku, běží rovnou domů k počítači. „Chtěli bychom rodičům a dětem ukázat, že se obě dvě možnosti dají zkombinovat,“ dodává Jana Havrdová.

Vzhledem k tomu, že v České republice je přes 800 center a do dětských dnů fitness se zatím zapojilo 30 center, je dost pravděpodobné, že se jich příští rok  zapojí víc.

Seznam center, které se do projektu zapojily naleznete na stránkách pořadatele.