70 let spolu! Manželé oslavili platinovou svatbu. Mají recept na šťastné manželství?

Manželé Ludvík a Vlasta Hyclovi z Jihlavy v sobotu na tamní radnici oslavili 70 let společného života. K platinové svatbě, která se podle oddávající radní Jany Novákové Hotařové konala na jihlavském úřadě poprvé v historii, jim přišla poblahopřát nejbližší rodina.

Manželé během společného života vychovali dvě děti, mají čtyři vnoučata a tři pravnoučata. V dubnu 2018 se Ludvík Hycl dožije 95 let, jeho žena Vlasta oslaví devadesátiny.

“Na tak dlouhý společný život asi neexistuje recept. Měli jsme se rádi a všechno nám klapalo,” řekli manželé novinářům poté, co se zapsali do městské pamětní knihy a své výročí stvrdili manželským polibkem. Po obřadu na radnici šli svou platinovou svatbu oslavit s rodinou do restaurace.

První svatbu měli Hyclovi 29. listopadu 1947 a v Jihlavě prožili celý život. Ludvík působil celý život v pletařském podniku Modeta, Vlasta pracovala v tiskárně a v nemocnici. Jejich společným koníčkem bylo po celý život cestování a hudba. Ludvík působil v několika tanečních orchestrech, Vlasta zpívala.

Zdroj: ČTK