Auto u Paříže najelo do pizzerie. Zemřela osmiletá dívka, několik lidí zraněno

14. srpna 2017·Zprávy·Redakce

AKTUALIZOVÁNO - Řidič s osobním autem najel dnes večer do restaurace v obci východně od Paříže. Na místě zemřela osmiletá dívka a čtyři lidé byli vážně zraněni, informovala francouzská televizní stanice BFMTV. Řidič byl podle televize zadržen. Podle ministerstva vnitra se zřejmě pokusil o sebevraždu.

Řidič s vozem BMW najel do pizzerie v malé obci Sept-Sorts, která leží v departamentu Seine-et-Marne asi 65 kilometrů východně od metropole. Zabil holčičku a zranil další lidi, kteří seděli na venkovní zahrádce. Čtyři lidé byli se zraněními převezeni do nemocnice, osm dalších utrpělo lehká zranění.

Mluvčí francouzského ministerstva vnitra později uvedl, že zadržený muž se zřejmě pokusil o sebevraždu. Muž, který se narodil v roce 1985, se snažil zabít už minulý týden.

 

Na sociálních sítích kolují fotografie, na nichž vůz stojí přímo ve vchodu do restaurace; pod ním a kolem něj jsou kusy židlí a stolů.

Dnešní incident se stal necelý týden poté, co muž, zřejmě šestatřicetiletý Alžířan, najel s osobním autem do skupiny vojáků na pařížském předměstí a šest jich zranil.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články