Babiš se při oslavách výročí Dne D setkal s Trumpem

5. června 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Britská královna Alžběta ve společnosti s lídry Spojeneckých zemí u příležitosti 75. výročí vylodění v Normandii. (Jack Hill/Pool via AP)

Český premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu během oslav 75. výročí vylodění v Normandii hovořil v jihoanglickém Portsmouthu s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Předseda vlády to oznámil na svém twitterovém účtu. Tématy rozhovoru byly vztahy mezi Českem a Spojenými státy nebo cesta amerického prezidentského páru po Evropě.

“Probrali jsme aktuální otázky našich vztahů, taky dopis, který jsem mu posílal. První dámu (Melanii) jsem pozdravoval od Moniky a bavili jsme se i o programu prezidentského páru v Evropě,” napsal Babiš. O jakém dopise premiér v tweetu hovoří, nebylo ihned jasné.

Babiš ve středu do Portsmouthu na oslavy Dne D zavítal stejně jako německá kancléřka Angela Merkelová, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo kanadský premiér Justin Trudeau. Pro Trumpa pak připomínkou událostí června 1944 končí třídenní státní návštěva Británie, odkud zamíří do Irska a následně do Francie.

S Trumpem se už Babiš letos setkal, a to na začátku března, kdy byl český premiér ve Washingtonu společně se svou ženou Monikou.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články