Biatlonista Michal Krčmář skončil po čisté střelbě třetí ve stíhačce, v SP má poprvé medaili

15. ledna 2017·Zprávy·Redakce

Michal Krčmář, (AP Photo/Matthias Schrader)

Biatlonista Michal Krčmář obsadil třetí místo ve stíhacím závodu v Ruhpoldingu a poprvé ve Světovém poháru dosáhl na stupně vítězů. Pro medaili si v hustém sněžení doběhl až z 29. pozice po pátečním sprintu. Podesáté v sezoně zvítězil francouzský lídr Martin Fourcade.

Krčmář v závodě trefil všechny terče a neustále stoupal výsledkovou listinou. Ve finiši předjel Rusa Antona Šipulina. Třetí skončil Nor Emil Hegle Svendsen.

Další Čech Ondřej Moravec musel na čtyři trestná kola a posunul se z 52. místa na 37. příčku. Bodoval i Adam Václavík, který klesl z 39. na 40. pozici.

Dosavadním maximem Krčmáře ve Světovém poháru byla dvě pátá místa. “Moc jsem to chtěl prolomit. Pohyboval jsem se v desítce, byl sedmý, osmý, devátý a desátý a teď to tam skočilo. Ještě to pořád nechápu,” řekl Krčmář v České televizi.