Biatlonista Ondřej Moravec je druhý ve sprintu Světového poháru. Škoda, bylo to o fous!

10. března 2017·Zprávy·Redakce

Bývalý biatlonista Ondřej Moravec. (Foto: ČTK)

Český biatlonista Ondřej Moravec skončil druhý v dnešním sprintu Světového poháru ve finském Kontiolahti. O šest desetin sekundy ho porazil jistý vítěz seriálu Francouz Martin Fourcade, který vybojoval rekordní třinácté prvenství v sezoně. Třetí Nor Emil Hegle Svendsen na Moravce ztratil 10,9 sekundy.

Zatímco Moravec byl na střelnici bezchybný, Fourcade jeden terč minul a musel na trestné kolo. Po druhé střelbě český reprezentant před Fourcadem vedl o 5,8 sekundy a ještě 700 metrů před cílem držel zhruba dvousekundový náskok.

Ve finiši o něj ale přišel. Moravec v Kontiolahti navázal na úspěšné mistrovství světa v roce 2015, kdy zde získal dvě medaile.