Biatlonová královna Gabriela Koukalová má ve Světovém poháru opět glóbus za sprint!

17. března 2017·Zprávy·Redakce

Biatlonistka Gabriela Koukalová získala podruhé za sebou malý křišťálový glóbus za vítězství v hodnocení sprintu ve Světovém poháru. Mistryně světa v této disciplíně v pátek dojela ve finále seriálu v Oslu čtvrtá a posunula se na první místo pořadí, jelikož Němka Laura Dahlmeierová závod pokazila.

Koukalová ztrácela před závodem na již jistou celkovou vítězku SP Dahlmeierovou v pořadí sprintu 28 bodů. Na Holmenkollenu česká reprezentantka v závodu jednou minula terč a za čtvrté místo získala 43 bodů. Němka udělala tři chyby, netrefila své první tři rány vleže a obsadila až 31. místo se ziskem pouhých deseti bodů. Koukalová ji tak přestihla o pět bodů.

Sprint v Oslu vyhrála překvapivě Finka Mari Laukkanenová před francouzským duem Justine Braisazová a Anais Bescondová. Pro nejlepší výsledek sezony si dojela díky pátému místu Veronika Vítková.