Britský důchodce má být v Saúdské Arábii ubičován. Vezl v autě víno

13. října 2015·Zprávy·Redakce

Se zákony a předpisy v silně nábožensky založené Saúdské Arábii není radno si zahrávat. Naposledy se o tom přesvědčil 74letý Brit Karl Andree, kterému hrozí 350 ran bičem. Jen za to, že v autě převážel lahve vína.

Karl Andree pracoval v Saúdské Arábii pro ropnou společnost a v zemi žije už téměř čtvrt století. Loni v srpnu jej policie zatkla za to, že u něj v autě objevila několik lahví domácího vína. Rozsudek soudu byl krutý: dvanáct měsíců vězení a 350 ran bičem! To se v podstatě u britského důchodce rovná rozsudku smrti.

Andree už totiž třikrát prodělal rakovinu a jeho zdravotní stav i vzhledem k pokročilému věku není nejlepší. V saúdském vězení už přitom strávil o dva měsíce déle, než byl vynesený trest. A navíc jeho žena ve Velké Británii trpí Alzheimerovou chorobou a podle rodiny umírá.

I proto se rodina obrátila s prosbou o pomoc na britského premiéra Davida Camerona. Tři Andreeho potomci to prý udělali už před měsícem a nyní se rozhodli celou kauzu zveřejnit. Britské ministerstvo zahraničí uvedlo, že se saúdskými úřady ve věci jedná a pracovníci ambasády v Rijádu jsou s odsouzeným v kontaktu.

Zprávy - další články