Česko na prahu epidemie chřipky. 5 BABSKÝCH RAD, jak se rychle vyléčit

V celé republice stoupl v předchozím týdnu počet případů chřipkových onemocnění o 54 procent. Lidí, u kterých se prokázala chřipka A, přibylo za minulé dva týdny zhruba o třetinu. Podle zdravotního ústavu to svědčí o nastupující epidemii. Jak se z chřipky vyléčit? Čtěte následující rady.

Česku hrozí epidemie chřipky navzdory poklesu počtu případů v části krajů v minulém týdnu. Například na Vysočině zemřeli za poslední dva týdny tři lidé a nemocnice vydávají zákazy návštěv. Vyplývá to z informací, které ČTK získala od hygieniků, a z údajů Státního zdravotního ústavu. V předchozím týdnu přibylo případů chřipky a podobných onemocnění o více než polovinu. Největší nemocnost je v Olomouckém kraji.

Úbytek nemocí dýchacích cest je ale podle hygieniků jen krátkodobý. “Projevily se prázdniny a dovolené, lidé tolik nechodí k lékaři. Po návratu do škol očekáváme v příštím týdnu nárůst,” řekl hlavní epidemiolog Krajské hygienické stanice Petr Pazdior.

5 nejjednodušších babských rad, jak na chřipku

Polévka je grunt

Uvařte si silný zeleninový nebo masový vývar. Vařte je opravdu dlouho! Vývar doplní tělu živiny, které vypotí.

Vitamíny

Konzumace čerstvého ovoce je samozřejmost. Jako prevence nebo jako přírodní lék. Dopřejte si ovoce bohaté na vitamín C, třeba citrusy. Ale nezapomínejte ani na kysané zelí To je vitamínová bomba.

Voňavý anýz

Anýz obsahuje léčivou látku, která usnadňuje vykašlávání. Případně si kupte čajovou směs, která anýz obsahuje.

Přírodní antibiotika

Že jsou jimi česnek a cibule, určitě víte. Přidejte dávku čerstvě drceného česneku třeba do silného kuřecího vývaru!

Zázvor a med

Dopřávejte si čas s čerstvého zázvoru dochucený medem. Med do čaje přidejte, až trochu vychladne, vroucí voda ničí účinné látky v medu.