Diktujeme světu, jak se mají vyrábět zdraví prospěšné potraviny, uvedl polský prezident

28. března 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Polský prezident Andrzej Duda při středeční návštěvě polské firmy produkující uzeniny prohlásil, že právě Poláci diktují světu, jak se mají vyrábět zdraví prospěšné potraviny. "To je polská domácí výroba na nejvyšší světové úrovni," ocenil Duda.

Světová úroveň je naše úroveň. To my diktujeme světu, jak se mají vyrábět potraviny, které lidskému zdraví prospívají, a ne škodí,” prohlásil šéf státu při setkání s pracovníky firmy, sídlící poblíž Krakova. Prezidentova slova citovala místní rozhlasová stanice na svém webu.

Z kontextu vyplývá, že prezidentovo prohlášení následovalo po ochutnávce výrobků, která získala četná ocenění. Hlavní specialita, místní klobása zvaná lisiecká, se těší ochraně Evropské unie.

Firma oficiálně vznikla po pádu komunismu, ale navazuje na odkaz předků, provozujících řeznictví a uzenářství od 50. let minulého století. U rodinného podniku mezitím vyrostl nový moderní závod, který se ale má stále držet tradičních receptur.

Právě “maximálně poctivé zboží” si Duda, provázený chotí a ministrem zemědělství, pochvaloval jako nejlepší nástroj pro dobrou pověst polských potravin. Polská zemědělská produkce se přitom v posledních týdnech potýká se skandálem kolem zpracovávání nemocného dobytka na některých jatkách.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články