Dívky v bikinách pobouřily veřejnost. Rozdávaly letáčky k prezidentské kampani

7. května 2018·Zprávy·Karolína Stránská

Dívky v bikinách vyvolaly o víkendu roztržku v prezidentské kampani v Kolumbii. Ve městě Santa Marta na severu země roznášely letáčky na podporu jednoho z prezidentských kandidátů Germána Vargase, který ale spojitost s takovouto kampaní odmítl. Roznášení letáků spoře oděnými dívkami označil za špinavou kampaň některého ze svých volebních soupeřů. Informovala o tom španělská agentura Europa Press.

Dívky v bílých bikinách rozdávaly kolemjdoucím letáky a jméno Vargasova hnutí měly na čepicích i na zadní části spodního dílu plavek. Prezidentský kandidát ale spojitost s kampaní odmítl. “Nikdy bych neudělal nic, co by ponižovalo ženu,” napsal Vargas na twitteru a vyzval k vyšetření, kdo za akcí stojí.

Podle Vargase by za akcí mohl stát venezuelský emigrant z Miami Juan José Rendón, který vedl v minulosti řadu úspěšných volebních kampaní v Latinské Americe. Radil mimo jiné i v obou předchozích prezidentských kampaních současného kolumbijského prezidenta Juana Manuela Santose či v předchozí kampani prezidenta Mexika Enriqueho Peni Nieta.

Fotky žen v bikinách rozdávajících letáčky kolemjdoucím se objevily na sociálních sítích a kriticky se k nim vyjádřila i kandidátka na viceprezidentku Marta Lucía Ramírezová. “Tohle vás čeká, když zvolíte Vargase, bude se s vámi zacházet jako s předměty. Za naší vlády vás budeme brát vážně a budeme bojovat za to, abyste měly stejné platy jako muži,” napsala na twitteru Ramírezová. Ta kandiduje na úřad viceprezidenta s Ivánem Duquem, který má podle průzkumů největší šance stát se prezidentem.

První kolo voleb hlavy státu se v Kolumbii koná 27. května. Pokud žádný z kandidátů nezíská přes 50 procent hlasů, uskuteční se 17. června kolo druhé.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články