Dopravu komplikuje sníh, na severu zůstávají zavřené silnice

Dopravu v České republice komplikuje i dnes sníh. Na řadě míst přes noc připadla nová vrstva, sněhové přeháňky se mají objevovat také přes den. Řidiči musejí být opatrní, silnice mohou klouzat a někde na nich leží zbytky rozbředlého sněhu. Zejména na severu Čech zůstávají některé úseky zavřené. Až do večera platí pro vyšší polohy a Vysočinu výstraha meteorologů před sněhovými jazyky.

Kvůli vytrvalému sněžení silničáři zatím nezprůjezdnili pro kamiony silnici do Polska přes Harrachov, která měla být otevřená dnes ráno. Průjezdný je zhruba od 08:00 hlavní tah z Liberce na Nový Bor. Na silnici I/13 u Rynoltic v pátek havaroval kamion, jeřáb z něj musel přeložit dvacetitunový náklad a vytáhnout vůz.

V Krušných horách na Chomutovsku řidiči neprojedou třemi úseky, od Celné na Výsluní, cestou kolem Měděnce a trasou z Horní Halže na Klínovec, kterou silničáři v zimě přestávají udržovat. Na Teplicku je stále uzavřena silnice mezi Mikulovem a Moldavou. Silničáři se pokoušeli místo zprovoznit už v sobotu, ale kvůli bezohledným řidičům, kteří vjeli do zákazu, se tam nedostala sněžná fréza. Na Ústecku je od dnešní noci zavřena trasa z Krásného Lesa do Adolfova. Pluhy odstraňují sníh také ze silnice u Petrovic a Velkého Chvojna.

Na Frýdecko-Místecku přes noc napadalo až 20 centimetrů sněhu. Silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou na Frýdecko-Místecku, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, zůstává uzavřena pro nákladní vozy.

Zlepšila se naopak situace v Karlovarském kraji včetně Božího Daru, kam nebylo možné v sobotu kvůli zafoukaným silnicím zajet. Silničářům se podařilo protáhnout úsek Boží Dar – Neklid – Vejprty, zprovozněna je i komunikace na vrchol Klínovce. Uzavřena zůstává silnice Boží Dar – Myslivny – Zlatý Kopec a Boží Dar – Ryžovna. Tyto komunikace se budou čistit během dne. Ráno byl otevřen vjezd do města Boží Dar a vyčištěna parkoviště pro návštěvníky.

V dalších krajích by měly být všechny silnice s opatrností sjízdné, ale například ve vyšších polohách na Šumavě nebo v Českém lese je místy ujetá vrstva sněhu, na Uherskohradišťsku se pak lokálně vyskytuje náledí nebo zmrazky. Sněhové srážky také mohou snižovat viditelnost, někde fouká i silnější vítr.

Zdroj: ČTK