Drama v třineckém lesoparku: Pohřešovanou holčičku (6) našli nahou, podezřelého únosce dopadli!

Policisté v pondělí odpoledne vypátrali a zadrželi muže, který je podezřelý z toho, že do lesoparku v Třinci vylákal šestiletou dívku. Holčičku v lese našli krátce předtím. Zda jí podezřelý muž nějak ublížil, policisté zatím odmítají sdělit.

Dívka se v třineckém lesoparku ztratila okolo 13:00 při vycházce s družinou nebo se školkou. Její zmizení policii nahlásili příbuzní. “Na místě zasahovalo několik desítek policistů a strážníků. Propátrávali nejen místní lesopark, ale také jeho okolí. Nechybělo ani několik psovodů se služebními psy a vrtulník, který monitoroval oblast a vytipované osoby ze vzduchu,” popsala ČTK zásah mluvčí frýdecko-místecké policie Lenka Sikorová.

Dodala, že během několika desítek minut se policistům podařilo zadržet podezřelého. “Vzhledem ke stádiu prověřování a věku dítěte ale nemůžeme v tuto chvíli poskytnout bližší informace,” dodala Sikorová.

Jestli muž dívce nějak ublížil, tak není známo. Podle informací FTV Prima byla dívka v době jejího nalezení svlečená.

Mluvčí připustila, že policisté nevylučují souvislost s jiným podobným případem z letošního srpna. Neznámý muž tehdy lákal dítě do stejného lesoparku. Chlapec s ním nejprve šel, ale pak se rozhodl jinak a utekl. Neutrpěl žádné zranění. Muž lákal chlapce do nepřístupného terénu lesoparku nabídkou, že mu ukáže zvíře. Byl ve věku 40 až 50 let, štíhlé postavy asi 180 až 185 centimetrů vysoké.