Důchodce z Prostějova se nesmířil s nemocí své manželky. Udusil ji

V Prostějově zabil sedmasedmdesátiletý muž svou o tři roky mladší manželku, k činu se přiznal. Zřejmě ji udusil. Za rodinnou tragédií stojí s největší pravděpodobností zoufalství muže, který se nedokázal smířit se špatným zdravotním stavem manželky. Případ vyšetřují kriminalisté jako vraždu, za kterou seniorovi hrozí až 20 let vězení. Muž s kriminalisty spolupracuje, návrh na vazbu nepodali, řekl ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Policisté začali podezřelou smrt čtyřiasedmdesátileté ženy vyšetřovat ve středu, podnět jim dala záchranná služba, která byla na místo přivolaná. “Policisté po příjezdu do bytu ženy zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí. Žena pravděpodobně zemřela na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy,” uvedl policejní mluvčí.

K činu se doznal podle policistů manžel zavražděné. Nebyl při tom pod vlivem alkoholu ani jiných návykových látek. Policisté také zjistili, že činu nepředcházel ani žádný konflikt. “Z předběžně zjištěných skutečností vyplývá, že k činu sedmasedmdesátiletého muže dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu jeho manželky,” doplnil Hejtman.

Senior s policisty od samého počátku vyšetřování aktivně spolupracuje. Vzhledem k tomu nežádali kriminalisté, aby byl umístěn do vazby. Muž dosud nebyl obviněn, doplnil policejní mluvčí. Na případu policisté nadále pracují.

Zdroj: ČTK