Dva muži tvrdí, že je před téměř 80 lety vyměnili v porodnici

Američané John William Carr a Jackie Lee Spencer narození v srpnu roku 1942 se domnívají, že je hned po narození zaměnili zaměstnanci porodnice a oba pak strávili celý život s cizí rodinou. Žalují proto římskokatolickou diecézi ve státu Západní Virginie, která provozuje dotyčnou nemocnici, informovala agentura AP. Zástupci diecéze kauzu odmítli komentovat.

Na záměnu přišli muži loni, kdy testy DNA ukázaly, že se jejich geny nijak neshodují s jejich rodinami, nicméně odpovídají genům příbuzných toho druhého.

Spencer přitom hledáním muže, jehož má na rodném listu uvedeného jako svého otce, strávil 50 let. Z vyprávění totiž věděl, že jeho matku opustil ještě předtím, než se on sám narodil. Poté, co příbuzné svého údajného otce nakonec našel, podstoupil testy DNA a zjistil, že jej k nim neváže žádná pokrevní příbuznost. Ten samý výsledek pak ukázaly testy také u rodiny, s níž vyrůstal.

Z dodatečných testů následně zjistil, že je pokrevně příbuzný s rodinou Johna Willama Carra, který se narodil ve stejný den. Spencer se svou ženou jej následně kontaktovali a Carrovy DNA testy vykázaly shodu s lidmi, které za svou rodinu považoval Spencer.

Pro oba muže a jejich rodiny přinesla záměna celoživotní následky a požadují proto po diecézi blíže neurčené náhrady, uvádí žaloba. “Mnoho lidí, které měl Jack (Spencer) znát po celý svůj život, je již po smrti,” píše se v ní. “Má pocit, jako by většina jeho rodiny zemřela naráz. Truchlí kvůli ztrátě života, který měl vést, zatímco slaďuje tyto pocity s láskou a vděčností, kterou cítí k rodině, jež znal celý život,” pokračuje dokument.

Modrooký Carr prohlásil, že vypadá jinak než zbytek rodiny, která ho vychovala, a že se kvůli tomu vždy cítil nepatřičně. “No, nikdy jsem neměl pocit, že tam zapadám, protože moje matka a otec měli hnědé vlasy a oči, stejně jako můj bratr a sestra,” uvedl téměř osmdesátiletý muž v žalobě.