Ledecká převzala klíč od města Prahy. Bryan Adams je má spřízněná duše, prozradila

19. března 2018·Zprávy·Karolína Stránská

Primátorka Adriana Krnáčová předala 19. března v Praze symbolické klíče od města dvojnásobné olympijské vítězce Ester Ledecké. (CTK Photo/Ondrej Deml)

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká léčí bolavá záda, kvůli kterým minulý týden nedokončila superobří slalom při finále Světového poháru v Aare a musela jen z cílového prostoru sledovat závěrečný závod SP snowboardistek ve Winterbergu. Plánuje, že se za týden vrátí k tréninku. Do poloviny dubna chce ještě objíždět menší závody na lyžích.

V německém Winterbergu jen převzala velký křišťálový glóbus za triumf v alpských snowboardových disciplínách. “Bylo to trošku nepříjemný, že jsem tam nemohla znovu závodit. Není žádná zábava stát v cíli a čekat, až si to holky odjedou, abych si mohla převzít ten velký glóbus,” vyprávěla na dnešní tiskové konferenci, před kterou z rukou primátorky Adriany Krnáčové převzala symbolický klíč od Prahy.

V Praze navštívila renomovaného fyzioterapeuta Pavla Koláře. “Záda, musím zaklepat, jsou lepší. Za týden bych měla být schopná začít znovu trénovat a zase závodit,” poznamenala.

Ať žije alpine snowboarding!! STR ? Long may live alpine snowboardind!! STR

A post shared by Ester Ledecká (@esterledecka) on

I když Světové poháry v alpském lyžování i snowboardingu skončily, Ledecká ještě plánuje účastnit se závodů FIS na lyžích. “Konec vychází tak půlka dubna. Záleží, jaké závody budou vypsané. Já budu závodit, dokud budou závody,” řekla.

“Poslední rozumné závody, a na rozum já tady apeluju, jsou 15. dubna ve Švýcarsku,” doplnil její lyžařský trenér Tomáš Bank. Pak jsou ještě závody ve Skandinávii, kam by ale podle kouče neměla Ledecká jet. “Tos mi zatajil,” poznamenala s úsměvem jeho svěřenkyně.

Po závodění ji ještě čeká testování nových lyží. “Potom bude čas třeba týden nebo dva týdny někdy v červnu nebo červenci si dát oraz. Nebo možná ne, asi nejsem ten typ,”řekla Ledecká.

Na začátku setkání s novináři shlédla sestřih obou svých zlatých jízd z Pchjongčchangu včetně euforie zahraničních komentátorů po jejím šokujícím triumfu v superobřím slalomu. “Tohle mě fakt jako dojalo. Já jsem to viděla, ale bez té hudby a jinak. Ale mám co dělat momentálně,” svěřila se. Její život se měsíc po olympiádě nijak zvlášť nezměnil. “Já si pořád jezdím z kopce dolů, mám kolem sebe svůj skvělý tým. Akorát spousta lidí na mě teďka kouká jinak. Chce se se mnou vyfotit, přijde si pro podpis, je to milé,” doplnila.

Dvojnásobné olympijské vítězce Ester Ledecké prostřednictvím videovzkazu pogratuloval kanadský zpěvák Bryan Adams, který je její platonickou láskou. Šampionka na lyžích i na snowboardu si blahopřání vyslechla jako překvapení na tiskové konferenci v Praze a byla z toho nadšená. Považuje to za další důkaz Adamsovy náklonnosti.

Příprava na tiskovku v DD kdeřnictví. Díky Hani! Zitra make up nebo brejle? STRPreparing myself in DD salon for tomorrow pressconference. Thanks Hanka! Should i take googles for tomorrow? STR

Zveřejnil(a) Ester Ledecká dne 18. březen 2018

Když viděla vzkaz na velké obrazovce, hned se dožadovala, aby ho mohla dostat. “Budu se na to dívat pořád a pořád. Je to jasný důkaz, že mě miluje, teď už to ví všichni,” řekla s úsměvem.

S osmapadesátiletým kanadským zpěvákem se kdysi setkala a on jí podepsal její růžovou kytaru. Napsal na ni vzkaz “S láskou, Bryan Adams”. Ledecká je přesvědčena, že jejich duše jsou navěky spřízněné.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články