EVROPSKÁ LIGA: Sparta pohřbila italský fotbal, píší italská média

Všechna italská média jsou z včerejšího vystoupení fotbalistů Lazia Řím v Evropské lize proti pražské Spartě totálně rozčarována. V zápase, který prohráli 0:3, prý podali v odvetě osmifinále ostudný výkon.

“Ostuda na Olympijském stadionu, Itálie se loučí s Evropou,” uvedl v titulku deník Gazzetta dello Sport, který také připomněl, že po vyřazení Juventusu v osmifinále Ligy mistrů nebude mít Serie A poprvé od ročníku 2000/2001 zástupce ve čtvrtfinále evropských pohárů.

Servítky si nebral ani list La Repubblica, který před týdnem po remíze 1:1 v Praze psal, že Lazio je jednou nohou ve čtvrtfinále. “Zostuzeno Spartou, Lazio konečně dotáhlo sebezničení do konce,” připomněl spory vedení klubu s fanoušky. “Zatímco AS Řím a Juventus se rozloučily s Ligou mistrů důstojně, Lazio končí s ostudou. Jako bychom úplně zapomněli to, v čem jsme kdysi vynikali – umění bránit. Byl to pohřeb italského fotbalu,” dodal.

Deník Corriere dello Sport pro změnu ohodnotil výkon všech hráčů Lazia, kteří zasáhli do zápasu, nulou. Nejnižší známku dostal také trenér Pioli. “Nikoho nešlo šetřit, všichni zasloužili nulu. Především Hoedt s Biševacem hráli katastrofálně,” napsal deník na adresu stoperů Lazia. 

SENZACE! Fotbalisté Sparty vyřadili Lazio Řím a jsou ve čtvrtfinále Evropské ligy!