Fidget spinner je minulostí, ve světě boduje nová hračka. Rodiče z ní ale šílí a bojí se o zdraví dětí

Výrobci hraček vymysleli kapesní zbraň, která cuchá nervy rodičům a přiměla v posledních dnech k zásahu čínské úřady. Miniaturní kuše, jež se stala novým hitem dětí v Číně i v dalších zemích, střílí párátka na vzdálenost několika metrů. To samé však dokáže i s jehlami.

Zbraň, která se vejde do dlaně, dokáže párátkem prostřelit nafukovací balónek nebo probodnout papírovou krabici. Když do ní však vynalézavé dítě vloží jehlu, prostřelí dokonce plechovku od nápoje. Potenciální živé terče v jeho okolí to mohou odnést bolestivým zraněním.

Zatímco obchodníci v minulých týdnech podle čínských médií zaznamenali o hračku ohromný zájem, úřady v některých velkých městech již po žádostech rodičů její prodej zakázaly a policie podnikla razie proti obchodníkům poblíž škol, kteří ji bez ohledu na zákaz dále nabízejí.

Z prodeje kuši stáhly i přední čínské internetové obchody JD.com či Taobao.com, v dalších je však za ekvivalent několika desítek korun stále k sehnání.

Podle jednoho z výrobců může být hračka dokonce užitečná: lze ji prý v případě použití vhodné munice nasadit do boje proti obtížným švábům.

Zdroj: ČTK