FOTBAL: Další šok! Boj o Ligu mistrů nevyšel ani Plzni!

5. srpna 2015·Zprávy·Redakce

Letošní ročník fotbalové Ligy mistrů nebude mít žádného českého zástupce. Po vyřazení pražské Sparty padla i mistrovská Plzeň. A to i přesto, že první zápas vyhrála.

Plzeň před týdnem vyhrála v Izraeli 2:1 a tak se v odvetě před vlastními fanoušky nehnala do zbytečného rirzika. Největší šanci prvního poločasu měl Ondřej Vaněk, jenž střílel z dálky, ale hostující brankář jeho ránu vyrazil do bezpečí.

Na začátku druhého poločasu navíc Mahmutovič trefil tyč! Ale bylo to na dlouhou dobu jediné vzrušení zápasu. Až Igiebor v 74. minutě trochu vystrašil domácího brankáře Kozáčika, ale jeho střela z voleje šla mimo. Jenže takřka vzápětí kopalo Maccabi penaltu po faulu Limberského a Zahavi ji s přehledem proměnil.

I za tohoto stavu ale mohla do dalšího kola postoupit Plzeň, jenže sedm minut před koncem přišel další šok. Ben Haim poslal centr z pravé strany a kapitán hostí Zahavi nastavil svou nohu přesně – 0:2. Viktoria tak stejně jako Sparta bude bojovat už jen o Evropskou ligu.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň – Maccabi Tel Aviv 0:2 (0:0)

Branky: 76. z pen. a 83. Zahavi. Rozhodčí: Aranovskij – Vojťuk, Bekker (všichni Ukr.). ŽK: Vaněk, Limberský – Zahavi, Igiebor, Pablo. Diváci: 11.242. První zápas 2:1, postoupilo Maccabi.

Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský – Vaněk, Hořava – Petržela (82. Kopic), D. Kolář (85. Holenda), Kovařík – Mahmutovič (58. Ďuriš). Trenér: M. Koubek.

Maccabi: Pablo – Špungin, Tibi, Ben Haim I, Ben Haruš – Alberman, Igiebor – Rikan (65. Vermouth), Itzhaki (73. Micha), Ben Haim II (58. Mitrovič) – Zahavi. Trenér: Jokanovič.