FOTBAL: Porážka! Nároďák neuspěl na Islandu a už nevede tabulku

12. června 2015·Zprávy·Redakce

Fotbalisté české reprezentace prohráli v kvalifikaci o postup na ME 2016 na půdě Islandu 1:2. Zároveň přišli o vedoucí místo v tabulce, kam poskočil právě jejich soupeř.

První poločas skončil bez branek, ačkoliv si český tým v Reykjavíku vypracoval více gólových šancí. Do vedení se zaslouženě dostal v 55. minutě po přiťuknutí Necida a krásné trefě Bořka Dočkala.

Jenže už po třech minutách vyrovnal Aron Gunnarsson. Krátce poté se po levé straně řítil do velké šance střídající Krejčí, jenže míč mu utekl daleko od nohy a domácí brankář u něj byl dříve. V 76. minutě navíc udělal chybu Vácha a Sigthórsson stav zápasu otočil.

Kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2016 ve Francii zakončí čtyři podzimní duely, v prvním z nich národní celek 3. září přivítá Kazachstán.

Kvalifikace o postup na ME ve fotbale 2016:

Island – ČR 2:1 (0:0)

Branky: 60. Gunnarson, 76. Sigthórsson – 55. Dočkal. Rozhodčí: Collum – MacGraith, Connor (všichni Skot.). ŽK: Rosický, Krejčí.

Island: Halldórsson – Sävarsson, Árnason, R. Sigurdsson, A. Skúlason – B. Bjarnason, Gunnarsson, G. Sigurdsson, Hallfredsson (63. Bödvarsson) – Gudmundsson – Sigthórsson (90. Gíslason). Trenéři: Hallgrímsson, Lagerbäck.

ČR: Čech – Kadeřábek, Sivok, Procházka, Limberský – Plašil, Vácha (79. Škoda) – Dočkal (84. Darida), Rosický, Pilař (68. Krejčí) – Necid. Trenér: Vrba.