FOTBAL: Severočeši napravují dojem. Liberec i Jablonec v EL postupují!

6. srpna 2015·Zprávy·Redakce

Po nevydařeném vystoupení Sparty a Plzně v předkole Ligy mistrů dostali čeští fotbaloví fanoušci o den později balzám na pošramocenou duši. Liberec i Jablonec totiž postoupili do play off Evropské ligy!

Jako první se z postupu radovali fotbalisté Slovanu Liberec, kteří v odvetě 3. předkola vyhráli na půdě Hapoelu Kirjat Šmona jasně 3:0. V první půli se trefili David Pavelka s Josefem Šuralem, po změně stran přidal třetí gól Slovák Marek Bakoš. Liberec od začátku s přehledem kontroloval hru a potvrzoval, že venku pohárové zápasy umí. Na hřištích soupeřů prohrál v Evropské lize jen jediný z posledních devíti duelů.

Těžší pozici měl před sebou Jablonec, jenž první zápas doma prohrál 0:1 a proti domácímu FC Kodaň jej nečekal snadný úkol. Jenže ztrátu Severočeši smazali už po čtrnácti minutách a na začátku druhé půle už vedli dokonce 2:0. Domácí sice snížili a nadechovali se k velkému náporu, nicméně sedm minut před koncem Pospíšil zvýšil na 3:1 a Dánům už nepomohl ani gól v závěru.

Soupeře pro závěrečné předkolo poznají oba týmy při pátečním losu.

Odvetné zápasy 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Hapoel Kirjat Šmona – Slovan Liberec 0:3 (0:2)

Branky: 33. Pavelka, 44. Šural, 52. Bakoš. Rozhodčí: Mažeika – Šimkus, Kazlauskas (všichni Lit.). ŽK: Ostvind, Kassio, Shamir (všichni Kirjat Šmona). První zápas: 1:2, postoupil Liberec.

Liberec: Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák – Pavelka, Folprecht – Delarge (76. Sackey), Shala (82. Kerbr), Šural – Bakoš (80. Rabušic). Trenér: Trpišovský.

FC Kodaň – FK Jablonec 2:3 (0:1)

Branky: 72. N. Jörgensen, 88. Santander – 14. Wágner, 53. Greguš, 83. Pospíšil. Rozhodčí: Trattu – Soteriu, Viktoros (všichni Kypr). ŽK: Kvist, Santander – Wágner, Hübschman, Greguš, Mingazov. ČK: 64. Verbič (Kodaň). Diváci: 14.142. První zápas: 1:0, postoupil Jablonec.

Kodaň: Andersen – Ankersen (86. Nilsson), Antonsson, M. Jörgensen, Augustinsson – Kvist (61. Kusk), Amartey, Delaney, Verbič – Santander, N. Jörgensen. Trenér: Solbakken.

Jablonec: Hrubý – Karavajev, Pernica, Beneš, Novák – Hübschman – Masopust (72. Mingazov), Pospíšil, Greguš, Crnkič (88. Rossi) – Wágner (82. Doležal). Trenér: Šilhavý.