FOTBAL: Sparta v Evropské lize končí, Villarreal rozhodl už v poločase

14. dubna 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Sparty Praha ukončili svou jízdu Evropskou ligou ve čtvrtfinále. V odvetném utkání se španělským Villarrealem prohráli doma na Letné 2:4.

Ve Španělsku Sparta prohrála 1:2, když jí obě branky vstřelil Bakambu. A stejný hráč udeřil i v Praze a to už po necelých pěti minutách od začátku odvetného zápasu. Domácí to ale nezabalili – hned čtyři dobré střelecké příležitosti si během pouhých dvanácti minut vypracoval Bořek Dočkal. Třikrát ale branku minul a napočtvrté dobře zasáhl brankář Aréola.

O osudu zápasu tak rozhodly závěrečné minuty prvního poločasu, kdy výrazně oslabená defenzíva Sparty dvakrát inkasovala. Nejprve se centr z pravé strany smolně odrazil od jednoho ze sparťanských hráčů ke Castillejovi a v nastaveném čase stejný hráč poslal centr přímo na hlavu Soriana a ten poslal Villarreal už do vedení 3:0.

Hned po přestávce se navíc podruhé v zápase prosadil Bakambu a o postupujícím bylo rozhodnuto. Přesto Sparťané nehodlali zápas před vyprodanou arénou jen dohrát a podařilo se jim dvěma góly alespoň zkorigovat výsledek. V 65. minutě se konečně a zaslouženě prosadil Dočkal a za dalších pět minut Krejčí bez přípravy upravil na 2:4.

Čtvrtfinále Evropské ligy – odvetné utkání:

Sparta Praha – Villarreal CF 2:4 (0:3)

Branky: 65. Dočkal, 71. Krejčí – 5. a 49. Bakambu, 43. Castillejo, 45.+1 vlastní Lafata. Rozhodčí: Atkinson – Mullarkey, Child (všichni Angl.). ŽK: Krejčí, Frýdek, Juliš, Kováč, Konaté, Lafata – Soldado, Castillejo. Diváci: 18.201 (vyprodáno). První zápas: 1:2, postoupil Villarreal.

Sparta: Bičík – Mareček, Kováč, Frýdek – Konaté, Dočkal, Matějovský, Krejčí – Juliš, Lafata, Fatai. Trenér: Ščasný.

Villarreal: Areola – Mario Gaspar (57. Jaume Costa), Bailly, Víctor Ruiz, Rukavina – Suárez, (66. Baptistao), Trigueros (61. Dos Santos), Bruno Soriano, Castillejo – Soldado, Bakambu. Trenér: Marcelino.