FOTBAL: Sparta v prvním zápase remizovala s Laziem 1:1

10. března 2016·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Sparty Praha začali osmifinále Evropské ligy domácí remízou 1:1 s Laziem Řím. Na vedoucí gól Frýdka odpověděl v závěru prvního poločasu Parolo.

V základní sestavě Sparty nastoupil David Lafata a právě domácí kanonýr se dostal do první velké šance v 11. minutě zápasu. Využil rychlého vhazování balonu a zkusil se z pravé strany trefit ke vzdálenější tyči hostující branky. To se nepovedlo, ovšem hned o minutu později si jeho přihrávku zpracoval Frýdek a napálil míč přesně do sítě Lazia!

Trenérovi Lazia začalo být ještě víc horko, když si hlavní rozhodčí stěžoval na rasistické pokřiky hostujících fanoušků. Ale po půl hodině hrací doby se mu úsměv na tvář vrátil. V 36. minutě nejprve brankář Sparty Bičík s obtížemi vytěsnil nad břevno střelu Candrevy, ale v podstatě vzápětí Lazio udeřilo po odehrání rohového kopu. Hoedtovu hlavičku ještě Bičík pokryl, ale proti dorážce Parola neměl šanci.

A to ještě na začátku druhého poločasu Candreva trefil břevno domácí branky. Krátce poté z hřiště odešli Dočkal a Lafata a Spartě jejich vystřídání uškodilo. Jedinou pořádnou možnost ke vstřelení gólu předvedl Mareček, ale s jeho střelou z dálky neměl brankář Lazia větší potíže.

Osmifinále fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha – Lazio Řím 1:1 (1:1)

Branky: 13. Frýdek – 38. Parolo.

Rozhodčí: Undiano Mallenco – Del Palomar, Cabanero (všichni Šp.). ŽK: Zahustel – Matri. Diváci: 17.482.

Sparta: Bičík – Zahustel, Brabec, Holek, Costa – Vácha, Mareček – Dočkal (59. Fatai), Frýdek, Krejčí – Lafata (62. Juliš). Trenér: Ščasný.

Lazio: Marchetti – Konko (46. Basta, 65. Maurício)), Biševac, Hoedt, Radu – Biglia – Milinkovič-Savič, Parolo – Candreva, Matri (55. Lulič), Keita. Trenér: Pioli.