FOTBAL: Sparta začala předkolo LM nadějně, z Moskvy veze remízu

28. července 2015·Zprávy·Redakce

Fotbalisté Sparty Praha začali nadějně 3. předkolo Ligy mistrů. V prvním zápase v Moskvě remizovali s domácím týmem CSKA 2:2.

Sparta hrála v Moskvě od začátku vyrovnanou partii, nicméně ve 14. Minutě naběhl do vápna domácí Dzagojev a střelou k tyči otevřel skóre. Z vedení se ale hráči CSKA radovali jen minutu, protože krátce po rozehrání na druhé straně napřáhl ke střele Fatai a balon trefil jednoho z ruských obránců a zapadl do branky.

Důležitý moment zápasu přišel ve 28.minutě, kdy Holek skluzem zastavil Jeremenka a  rozhodčí nařídil penaltu. K té se postavil Nacho, ale David Bičík jeho střelu vyrazil! O tři minuty později si s dobrým pokusem Dočkala zase poradil brankář CSKA. Stejně jako později se střelou Fataie.

Od 53.minuty Sparta znovu prohrávala. Vácha nesmyslně přihrával dozadu a daroval míč soupeři. Únik Moussy sice vykryl Bičík, brankář Sparty vyrazil i následnou střelu Jeremenka, bohužel ale přesně k Tošičovi, pro kterého už nebyl problém skórovat.

Za pět minut Vácha svou chybu napravil, když odcentroval z levé strany a přesně našel hlavu Krejčího, jenž vyrovnal. V 64.minutě zase z druhé strany přihrával Dočkal, ale Holek pálil těsně vedle. Na druhé straně se sám před Bičíkem objevil Dzagojev, ale netrefil z voleje balon.