Fotbalista utěšoval sudího. Před utkáním mu zemřela matka

22. listopadu 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: The Sportsman (Twitter)

Kapitán nizozemských fotbalistů Virgil van Dijk gólem v poslední minutě pomohl k remíze 2:2 v Německu a postupu do Final Four Ligy národů. Stoper Liverpoolu však v Gelsenkirchenu zaujal také lidským gestem. Po závěrečném hvizdu utěšoval rozhodčího Ovidia Hategana, jemuž krátce před pondělním utkáním zemřela matka.

Van Dijk podle televizních záběrů nejprve s Hateganem prohodil pár slov a pak rumunského sudího objal. “Pověděl mi, že mu nedávno zemřela máma. Složil se a začal plakat. Utěšoval jsem ho a řekl mu, ať je silný a že pískal dobře. Je to maličkost, ale snad pomohla,” řekl Van Dijk novinářům po zápase.

Nizozemci sice už po 20 minutách prohrávali 0:2, ale dvoubrankové manko dokázali smazat. Nejprve v 85. minutě vyrovnal Quincy Promes a o pět minut později hostům zařídil kýžený bod Van Dijk. Ten v závěru dostal na lístečku vzkaz z lavičky, aby se přesunul z obrany do útoku.

Taktickou změnu vymysleli asistenti nizozemského trenéra Ronalda Koemana. “Dostal jsem od Dwighta Lodewegese a Keese van Wonderena lísteček, který jsem předal Kennymu Tetemu. Ani jsem nevěděl, co je tam napsané. Je fantastické, že vyrovnávací gól zařídil kluk, který si přečetl vzkaz, aby se posunul do útoku,” konstatoval Koeman. Jeho svěřenci vyhráli skupinu A1 díky lepším vzájemným zápasům s úřadujícími mistry světa z Francie.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články