Herec Alda ze seriálu MASH trpí Parkinsonovu chorobou

31. července 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: CSFD.cz

Americký herec a režisér Alan Alda, který se proslavil účinkováním v seriálu MASH, oznámil, že má Parkinsonovu chorobu. Dvaaosmdesátiletý umělec v úterý v televizním pořadu "CBS This Morning" uvedl, že se diagnózu neurodegenerativní poruchy dozvěděl před třemi a půl lety. Očekává, že podrobnosti o diagnóze se brzy dozví z bulvárních listů.

Alda uvedl, že není naštvaný, a považuje to za výzvu; od té doby hrál a poskytoval rozhovory. Připustil, že nedávno viděl na záběrech, jak se jeho palec škube, a pomyslel si, že někdo brzy z toho udělá smutný příběh.

Herec věří, že odhalení jeho diagnózy může pomoci ostatním lidem s Parkinsonovou chorobou, aby si uvědomili, že existují věci, které mohou dělat.

Postava chirurga z mobilní armádní nemocnice ze seriálu MASH udělala z Aldy hvězdu, možná ale trochu zastínila jeho další role. Často ztvárňoval ambiciózní, autoritářské postavy jakou byla třeba kreace senátora ve filmu Letec (2005), která mu vynesla nominaci na Oscara za vedlejší roli. Znám je také ze snímků Tajemná vražda na Manhattanu (1993), Všichni říkají: Miluji tě (1996), Po čem ženy touží (2000) či z Mostu špionů režiséra Stevena Spielberga.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články