Herman tvrdí, že má v debatě se Zemanem svědky. Ti ale o vyznamenání nic neslyšeli!

Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) dnes při příchodu na jednání vlády novinářům potvrdil, že byl svědkem rozhovoru prezidenta Miloše Zemana s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) na slovenské ambasádě. Nic prý ale o udělování vyznamenání neslyšel.

V době, kdy jejich debatu sledoval, nepadlo v ní nic o udělování státních vyznamenání či Hermanovu strýci Jiřím Bradym, dodal. Druhý ze svědků rozhovoru ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) České televizi řekl, že debatě nevěnoval pozornost.

Herman minulý týden uvedl, že ho na ambasádě prezident odrazoval od plánované schůzky s tibetským duchovním dalajlamou. Měl hrozit, že v případě uskutečnění setkání neudělí vyznamenání Hermanovu strýci Bradymu. Brady v neděli řekl, že mu Hrad 12. října oznámil udělení řádu T. G. Masaryka. V seznamu, který dostal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) z Hradu ke kontrasignaci den po schůzce Hermana s dalajlamou, k níž došlo minulé úterý, však Bradyho jméno nefigurovalo.

PSALI JSME: Státní svátek bez Zemana. Osobnosti a politici vyzývají k bojkotu Hradu

Mládek dnes novinářům řekl, že na slovenské ambasádě byl a Herman s prezidentem mluvil. “O čem přesně, to já nevím, protože jsem mluvil jak s panem prezidentem, tak s panem velvyslancem,” uvedl. Od té doby, co jsem sledoval rozhovor ministra s prezidentem, rozhodně v něm nepadlo nic o panu Bradym či vyznamenání, dodal. Ťok uvedl, že soukromému rozhovoru Hermana se Zemanem nevěnoval pozornost.