HOKEJ: Finové roznesli i Kanadu, ta musí ve čtvrtfinále na Švédsko!

17. května 2016·Zprávy·Redakce

Hokejisté Finska zůstali jako jediný tým stoprocentní na mistrovství světa v Rusku, když dnes porazili Kanadu 4:0. Ve čtvrtfinále tak budou hrát s Dánskem, zatímco Kanaďané musí hrát se Švédskem!

Po sérii 16 vítězství včetně loňského šampionátu prohráli hokejisté Kanady v závěrečném utkání základní skupiny B s Finskem vysoko 0:4. Branky v atraktivním duelu padaly až od druhé třetiny. V ní se trefili postupně Tommi Kivistö, Leo Komarov a Mika Pyörälä, ve třetí části uzavřel skóre Jarno Koskiranta. Čisté konto vychytal Mikko Koskinen.

Rusko podlehlo na úvod turnaje české reprezentaci, všechny další duely ale vyhrálo. Za šestým tříbodovým ziskem v řadě vykročili svěřenci trenéra Znaroka v 15. minutě, kdy otevřel skóre Dadonov. Sborná byla střelecky aktivnější a svoji snahu přetavila ještě v první třetině v druhý gól. Přestože si Markström připsal řadu dobrých zákroků, ve 22. minutě kapituloval potřetí, když jej překonal Dacjuk. Kapitán Ruska se v polovině zápasu podílel i na brance Ljubimova a bylo rozhodnuto.

Mistrovství světa v hokeji:

Kanada – Finsko 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Kivistö (Rantanen), 37. L. Komarov (Mikael Granlund), 39. Pyörälä (Aho), 43. Koskiranta (Pyörälä). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Wehrli (Švýc.) – Lhotský (ČR), Ritter (USA). Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 5890.

Rusko – Švédsko 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Dadonov (Panarin, Šipačov), 18. Panarin (Šipačov, Marčenko), 22. Dacjuk (Zajcev), 30. Ljubimov (Mozjakin, Dacjuk) – 42. Ekholm (Larsson, Wennberg). Rozhodčí: Kubuš (SR), Rantala (Fin.) – Chartrand-Piche (Kan.), McIntyre (USA). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 12.181.

MS: Hokejisté porazili Švýcary, ve čtvrtfinále je čeká Amerika!

Tipujte zápasy hokejového MS a vyhrávejte ceny!