Finsko – Česko 3:4. Drama do poslední vteřiny, Češi předvedli skvělý obrat!

8. května 2017·Zprávy·Redakce

#43 Jan Kovar (CZE) celebrates his goal with teammates during the Ice Hockey World Championship 2017 between Finland and Czech Republic at AccorHotels Arena in Paris, France. (CTK/RvS.Media/Robert Hradil)

Čeští hokejisté porazili ve třetím zápase na mistrovství světa v Paříži Finsko 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si druhou výhru na turnaji. Svěřenci trenéra Josefa Jandače v utkání předvedli skvělý obrat, když dokázali ve třetí třetině smazat tříbrankový náskok soupeře.

V první třetině se prosadili Valtteri Filppula, Topi Jaakola, Ville Lajunen a Finsko vedlo 3:0. V poslední části ale nejprve snížil Roman Horák a poté se v závěrečných třech minutách v rozmezí 23 sekund prosadili Radko Gudas a Jan Kovář. V rozstřelu dokonal obrat Robin Hanzl, brankář Petr Mrázek chytil všechny tři finské nájezdy.

Utkání proti úřadujícím vicemistrům světa nedohrál kapitán Jakub Voráček, který odstoupil po první třetině.

Český tým nyní bude mít dva dny volna, ve čtvrtek se utká s Norskem.