Hokejoví junioři porazili na MS Slovensko a přiblížili se postupu

28. prosince 2015·Zprávy·Redakce

Hokejová reprezentace do 20 let zatím úspěšně pokračuje na mistrovství světa ve Finsku. Po zisku bodu s Ruskem ve svém druhém zápase porazila Slovensko 2:0.

Český nároďák nastoupil bez zraněného Pavla Zachy, ale s novou posilou Davidem Pastrňákem. A velkou šanci jsme si vypracovali v přesilové hře. Lakatoš tvrdě vypálil z dálky a slovenský brankář jeho střelu vyrazil ke Špačkovi, jenž ale nezvládl poskakující puk trefit z dorážky přesně. V závěru třetiny si Kaše šikovně obhodil obránce, ale brankáře už bekhendem překonat nedokázal.

Hned v úvodu druhé části se v obrovské šanci ocitl Slovák Milý, ale ani úplně sám před českou brankou Vaněčka nepřekonal. Pak měl český gólman štěstí při střele Jaroše, který trefil tyčku! V závěru třetiny jsme hráli přesilovou hru, která začala nedorozuměním Mašína s Chlapíkem, po kterém se dostal do šance Bondra. Krátce poté to ale Češi napravili a přesnou střelou Pastrňáka z dálky otevřeli skóre zápasu.

Na začátku třetí třetiny byli aktivnější Slováci, ale Vaněček byl při šancích Paločka pozorný a držel dál čisté konto. Naopak se z další branky radoval český výběr díky důrazu Lakatoše. Ten se natlačil do branky, kde se vystřelený puk od jeho nohy odrazil do brusle slovenského obránce Černáka a skončil v síti.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Helsinkách, skupina B:

ČR – Slovensko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Pastrňák (Zbořil, D. Kaše), 52. Lakatoš (Hronek). Rozhodčí: Ansons (Lot.), Rantala (Fin.) – Otmachov (Rus.), Waldejer (Nor.). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 8998.

Sestava ČR: Vaněček – Mašín, Sklenička, Ščotka, Zbořil, Hronek, Mikliš – Pastrňák, Špaček, Smejkal – F. Chlapík, Lakatoš, D. Kaše – Stránský, Veselý, Tomášek – Voženílek, Ordoš, Šoustal. Trenéři: Jakub Petr a Petr Svoboda.