Holčička v Plzni vypadla z 5. patra, za 10 minut skočila i matka

19. února 2020·Zprávy·Barbora Pisingerová

Ilustrační fotografie

Matka s desetiletou dcerou ve středu po 08:00 vypadly z pátého patra sedmipatrového panelového domu v Těšínské v Plzni na Doubravce. Nejprve dopadla na travnatou plochu před domem dívka a deset minut po ní vyskočila matka. Dítě s těžkým zraněním bylo při vědomí, žena utrpěla velmi vážné poranění hlavy a je v kritickém stavu, řekla ČTK mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

“Dítě spadlo z pátého až šestého patra. Předávali jsme ho s těžkými zraněními, ale při vědomí v relativně uspokojivém stavu,” uvedla. Asi deset minut po pádu dítěte vypadla matka. Inspektor provozu záchranářů se podle Svobodové snažil přes balkon s matkou v okně, kde stála, navázat kontakt, ale žena na něj vůbec nereagovala, ani se na něj nepodívala.

“Skočila a padla na hlavu, její zranění jsou velmi vážná až kritická,” uvedla. Její současný stav je podle informací ČTK velmi kritický.

Na místě byla policie, hasiči i zdravotníci. Podle informací ČTK dívka neskočila o své vůli a matka jí k tomu pomáhala. Kdyby holčičku vystrčila, šlo by o trestný čin.

“Policisté prověřují veškeré okolnosti pádu z okna dvou osob ročník 2009 a 1981, aby mohli s jistotou říct, zda se jedná o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo trestný čin,” uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články