Hurikán a bouře Florence mají v USA nejméně 43 obětí

22. září 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: AJ+ (Twitter)

Nejméně 43 mrtvých si vyžádal živel Florence, který jako hurikán a později jako bouře, zasáhl minulý týden Spojené státy. Novou bilanci v sobotu oznámila agentura AP. Jiné zdroje uvádějí, že obětí je 45.

Guvernér Severní Karolíny Roy Cooper v pátek informoval, že v jeho státě nově zemřel muž, na kterého v rámci odstraňování škod spadl strom, který kácel. V Severní Karolíně, která patří k nejvíce postiženým oblastem, se tak bilance přímých a nepřímých obětí zvýšila na 32.

Agentura AP v této souvislosti připomenula, že mrtvé ohlásily také Jižní Karolína a Virginie. Ty uvádějí devět, respektive dva mrtvé. Pokud se započítají dvě oběti z Floridy, z nichž jedna se utopila, činí celková bilance 45 mrtvých.

Zasažené regiony se stále potýkají se záplavami a úřady nadále vyhlašují evakuace pro nové oblasti. Cooper varoval, že záplavám bude jeho stát čelit i příští týden, takže obyvatelé stále musí počítat s ohrožením svých životů. V Severní Karolíně navíc zůstává bez dodávek elektrické energie přes 50 000 odběrných míst.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články