Jako z hororu. Kluci zabloudili v katakombách, našli je až za tři dny

15. června 2017·Zprávy·Redakce

Pařížské katakomby

Pařížské katakomby nejsou lákadlem jen pro návštěvníky francouzské metropole, ale i pro řadu místních dobrodruhů. Touha po adrenalinovém zážitku se ale nevyplatila dvěma chlapcům ve věku 16 a 17 let, kteří se v labyrintu chodeb ztratili a bloudili tři dny. Policie je nakonec ve středu našla za pomoci služebních psů, informovala agentura AP.

Chlapci se do katakomb vydali údajně již v sobotu v noci, policie se o jejich zmizení ale dozvěděla až ve středu. Kdo jejich pohřešování nahlásil, není jasné. Po několika hodinách pátrání za pomoci hasičů, lezců a služebních psů se podařilo chlapce najít pod jižní částí Paříže, informovala policie. Byli prochladlí, vážnější zranění ale neutrpěli.

V katakombách spočívají kosti asi šesti milionů Pařížanů, do podzemních prostor byly přemísťovány od konce 18. století z pařížských hřbitovů, které začínaly být přeplněné. Každoročně se na katakomby přijdou podívat statisíce lidí.

Návštěvníkům je přístupná jen malá část z celkových 300 kilometrů katakomb, jimiž je pařížské podzemí protkané. Řada lidí toužících po zvláštním druhu zábavy se do nich ale vydává po zavírací době a organizuje v nich často i večírky či dobrodružné hry.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články